Procedura adopcyjna

Kiedy zdecydujesz się na adopcję zwierzaka i wybierzesz już podopiecznego z naszego schroniska, zgłoś się do placówki.
Przed przyjazdem można telefonicznie dowiedzieć się więcej na temat danego zwierzaka, następnie wypełnij ankietę przed adopcyjną, którą możesz pobrać poniżej.

Ankieta przed adopcyjna ma na celu zwiększyć prawdopodobieństwo udanej adopcji.

Dzięki niej będziemy mogli zweryfikować czy nasz podopieczny będzie miał odpowiednie warunki oraz czy wybór psa jest odpowiednio dopasowany do nowej rodziny.

 

Następnym krokiem po wysłaniu ankiety będzie bezpośredni kontakt z biurem Schroniska:

  • telefoniczny: 63 243 80 38 (od 10.00 do 18.00 prócz środy, i od 10.00 do 16.00 w soboty, niedziele i święta nieczynne)

  • e-mail: schroniskokonin@toz.pl

  • odwiedziny naszej placówki przy ul. Gajowej 7a

 
Porozmawiamy wtedy o Waszych oczekiwaniach dotyczących psa bądź kota, o doświadczeniu ze zwierzętami oraz o stylu życia jaki prowadzicie i postaramy się wybrać odpowiedniego pupila.

Po pierwszych formalnościach w końcu nadejdzie najbardziej wyczekiwany czas i będziecie mogli poznać waszego wymarzonego psiego bądź kociego przyjaciela.

 

Pieska będzie można wziąć na spacer i poznać go lepiej, a koty będzie można odwiedzić w schroniskowej kociarni. Jeżeli szukacie psa, a w domu macie już jednego to konieczne będzie przyjechanie z nim do schroniska i zapoznanie się ich.

Ostatnim krokiem będzie podpisanie odpowiedniej umowy adopcyjnej i uiszczenie opłaty w wysokości 50zł.
W celu przeprowadzenia wszelkich formalności potrzebny jest dowód osobisty.

 

W przypadku szczeniąt czy kociąt warunkiem adopcji jest wykonanie kastracji w odpowiednim wieku zwierzęcia, do czego właściciel zobowiązuje się pisemnie. Prosimy również aby przy adopcji psa mieć ze sobą smycz, a przy adopcji kota transporter, zależy nam aby zwierzę bezpiecznie dotarło do nowego domu.

O MOŻLIWOŚCI ADOPCJI DECYDUJĄ PRACOWNICY KONIŃSKIEGO SCHRONISKA. JEŚLI PRACOWNIK STWIERDZI, ŻE DANE ZWIERZĘ NIE NADAJE SIĘ DO PRZEDSTAWIONYCH WARUNKÓW, MA PRAWO ODMÓWIĆ ADOPCJI.


W SYTUACJI, GDY JEST WIĘCEJ OSÓB NA LIŚCIE CHĘTNYCH NA JEDNEGO ZWIERZAKA, PRACOWNIK SCHRONISKA DECYDUJE, GDZIE PÓJDZIE ZWIERZAK.

Adres

ul. Gajowa 7a 62-510 Konin

Pomoc finansowa dla podopiecznych schroniska:
TOZ o/Konin, Gajowa 7a | Bank: PKO BP Numer konta: 85 1020 2746 0000 3502 0017 0217

Kontakt

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 63 243 80 38

Numer interwencyjny (18:00 - 8:00): 726-189-055