Daj dom tymczasowy

Czy warto zostać domem tymczasowym?

 

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: oczywiście, ponieważ dzięki temu ratujecie życie kota bądź psa, a my jesteśmy w stanie nieść pomoc większej ilości zwierząt.

 

Dom tymczasowy to taki przystanek w drodze do domu stałego w którym zwierzak pod troskliwą opieką swoich opiekunów dochodzi do zdrowia nie tylko fizycznego ale i psychicznego. W schronisku każdego roku zmagamy się z chorobami zakaźnymi, takimi jak panelukopenia czy parwowiroza, których śmiertelność wynosi 90%.

 

Dla maluchów dom tymczasowy to jedyna szansa przeżycie, gdyby nie one połowa kociąt i szczeniaków przeszłaby za tęczowy most. Domy tymczasowe są nam potrzebne cały rok ponieważ do schroniska ciągle trafiają zwierzęta ciężko chore, starsze lub po wypadkach a ich powrót do zdrowia w schronisku jest znacznie dłuższy niż byłby w domu tymczasowym.

 

Domu tymczasowego potrzebują nie tylko maluchy, ale również starsze zwierzęta, które z uwagi na wiek zazwyczaj cierpią na różne choroby. Ich szanse na adopcje są bliskie zera i niestety większość z nich swoje ostatnie lata spędza za schroniskowymi kratami.

 

Bardzo zależy nam żeby nasze staruszki też zaznały miłości i radości z życia dlatego w takiej sytuacji proponujemy „wieczny dom tymczasowy”. Polega to na tym, że finansujemy leczenie i rehabilitacje starszych zwierząt jeżeli tego wymaga ich stan zdrowia.

 

Decyzja o tym, żeby zostać domem tymczasowym musi być przemyślana i odpowiedzialna. Nie ukrywamy, że prowadzenie domu tymczasowego często wiąże się często ze stresem ale gwarantujemy, że nie ma lepszego uczucia na świecie niż świadomość, że uratowaliśmy kocie bądź psie życie.

Tymczas na czterech łapkach

 1. Czas

  - Zawsze staramy się jak najszybciej znaleźć dom stały dla zwierząt przebywających na domu tymczasowym jednak nigdy nie jesteśmy w stanie określić jak długo to będzie trwało. Czasami poszukiwania domu trwają tydzień a czasami rok.

 1. Koszty

  - Schronisko pokryje wszelkie koszty związane z utrzymaniem i leczeniem zwierzaka, który przebywa na domu tymczasowym, oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu z opiekunem

 1. Obowiązki opiekuna tymczasowego

  - Przede wszystkim karminie, sprzątanie, zabawa oraz przytulanie, jeżeli opiekujemy się chorym zwierzakiem to do obowiązków opiekuna zaliczać się będzie również transport do weterynarza oraz podawanie leków

 1. Pomoc

  - Dom tymczasowy to nie tylko możliwość uratowania życia zwierzaka ale również niesamowita i pełna miłości przygoda z tymczasowym pupilem.

 

Więcej możecie dowiedzieć się w kontakcie telefonicznym: 63 243 80 39

Adres

ul. Gajowa 7a 62-510 Konin

Pomoc finansowa dla podopiecznych schroniska:
TOZ o/Konin, Gajowa 7a | Bank: PKO BP Numer konta: 85 1020 2746 0000 3502 0017 0217

Kontakt

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 63 243 80 38

Numer interwencyjny (18:00 - 8:00): 726-189-055