Historia Schroniska

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie (woj. wielkopolskie) to placówka administrowana przez Koniński Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, którego początki sięgają lat 70, schronisko istnieje już od ponad 20 -lat, powstało w 1997 roku i znajduję się przy ul. Gajowej 7a.  

Nasze Schronisko utrzymuje się dzięki dotacji z miasta oraz 1% podatku, ale przede wszystkim dzięki wsparciu od ludzi o dobrym sercu. Jako placówka otrzymujemy wiele darowizn od szkół, przedszkoli i placówek publicznych, od firm, ale przede wszystkim od pojedynczych ludzi dobrej woli. Otrzymane przez schronisko środki finansowe przeznaczamy na jego bieżące utrzymanie – stałe opłaty, remonty, budowę nowych wybiegów i pomieszczeń. Chętnie przyjmujemy pomoc rzeczową w postaci żywności dla zwierząt, leków czy akcesoriów, jak również wszelkiego rodzaju środków czystości, elektronarzędzi i materiałów budowlanych (więcej w dziale – „Nasze potrzeby“).

Staramy się zapewnić naszym czworonożnym podopiecznym jak najlepsze warunki, równocześnie zdając sobie sprawę, że żadne schronisko, nigdy nie zastąpi im kochającej rodziny. Dlatego wychodzimy z założenia, że najbardziej znaczącą pomocą jest odpowiedzialna i przemyślana adopcja psa lub kota z placówki. Dla tych, którym los zwierząt nie jest obojętny, ale niestety nie mają warunków, żeby przyjąć je pod swój dach, oferujemy możliwość adopcji wirtualnej.

Dbamy, aby zwierzaki przebywające pod naszą opieką miały godne życie. Oczywiście najważniejsze jest dla nas by wszystkie miały swoje kochające domki, jednak nie każdy psiak czy kot ma taką samą szansę na nowe życie. Schronisko w Koninie wciąż nie spełnia wszystkich wymogów Powiatowego Lekarza Weterynarii w związku z tym staramy się przeprowadzać możliwe do wykonania prace remontowe, które chociaż w części mogą zmienić sytuację, a także poprawić warunki bytowania zwierząt (w lipcu 2020 roku wyremontowaliśmy kolejne dwa pomieszczenia).

Na co dzień walczymy o wszystkie nasze zwierzaki, są one pod stałą opieką lekarza weterynarii, otrzymują lekarstwa i specjalną karmę np. na nerki bądź chorą wątrobę, staramy się również wykonywać wszelkie konieczne badania, operacje, zabiegi lub inne czynności poprawiające ich stan zdrowia.

Image

Podejmujemy wszystkie możliwe działania by zmieniać warunki panujące w schronisku na lepsze, jednak to wielki wysiłek i trud włożony przez pracowników schroniska oraz członków organizacji. Wciąż rośnie ilość niechcianych, porzuconych i bezdomnych zwierząt, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych właścicieli. W schronisku rośnie ilość bezdomnych istot... dlatego wciąż jest przepełnione i wciąż boryka się wieloma problemami finansowymi.

Nasze schronisko wspierają również bezinteresowni wolontariusze, którzy na co dzień angażują się w różnego rodzaju akcje, w tym, oprócz karmienia, spacerów czy dbania o czystość zwierzaków, często oferując im domy tymczasowe. Bez nich wiele nie było by możliwe!

Schronisko dla Zwierząt w Koninie / tel. 63 243 80 38 tel. 726 189 055 / ul. Gajowa 7a , 62-510 Konin

Adres

ul. Gajowa 7a 62-510 Konin

Pomoc finansowa dla podopiecznych schroniska:
TOZ o/Konin, Gajowa 7a | Bank: PKO BP Numer konta: 85 1020 2746 0000 3502 0017 0217

Kontakt

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 63 243 80 38

Numer interwencyjny (18:00 - 8:00): 726-189-055